Léčebně-rehabilitační centrum

  • specialni-strevni-klysma-011.jpg

Očistné střevní klysma

Léčebná metoda, při které se aplikuje karlovarská vřídelní voda konečníkem a vede k očištění tlustého střeva. Procedura je prováděna šetrně a pacienty je dobře tolerována. Je nutné lékařské doporučení, případně předložení odborného vyšetření (kolposkopie, rektosigmoideoskopie). Má příznivé účinky u poruch vyprazdňování, funkčních střevních poruch a dalších nemocí.

Cena: 556,- Kč 

 Očistné střevní klysma je vhodné pro:

  • Úpravu poruch vyprazdňování – zácpa.
  • Úpravu funkčních střevních poruch- nadýmání, nepravidelná stolice, střevní dyspepsie.
  • Detoxikaci a regeneraci organizmu, zvýšení imunity.
  • Osoby trpící alergickými a kožními nemocemi, s nadváhou a obezitou.

Očistné střevní klysma je nevhodné pro závažně a akutně nemocné.

Střevní klysma očistí zevnitř

Sama procedura není zrovna příjemná, ale je prováděna natolik šetrně, že je únosná a snesitelná. Po dokončení se dostaví bezprostřední pocit úlevy, příjemného vyprázdnění střev a pocit lehkosti v oblasti břišní dutiny.

Jak očistné střevní klysma probíhá

Pracovník uvede klienta do kabiny a požádá, aby si svlékl oděv z dolní poloviny těla. Poskytne mu ručník a pomůže mu uložit se na speciální lůžko na levý bok nad výpusť. Poučí ho o postupu provádění procedury. Ruce má chráněny jednorázovými rukavicemi. Zavede klientovi do konečníku rektální sondu a postupně provádí nálev vřídelní vody a následně nechá odtékat do výpustě. Tento postup opakuje několikrát. Proceduru zakončí nálevem cca 500 ml vřídelní vody a požádá klienta, aby je zadržel. Následně mu pomůže z lůžka a uvede ho do vedlejší místnosti, kde může klient využít toaletu. Po skončení procedury nakládá s pomůckami dle hygienických předpisů. Vydezinfikuje lehátko a umyje a vydezinfikuje si ruce.

Doba procedury: dle předpisu • Očistné střevní klysma je léčebná procedura prodejná pouze na doporučení lékaře.

Přehled speciálních procedur:

© 2012 Alžbětiny lázně, a.s.
veškerá práva vyhrazena

Partneři

InfocentrumMMKV